Menu

4-5 mei comité


Monument De Kaars

Het monument is een propellerblad van aluminium, geplaatst op een betonnen duiker, omgeven door Belgische kinderkopjes. Het gedenkteken heeft de vorm van een kaars. Op het voetstuk is een plaquette bevestigd. Het monument is circa 2 meter 25 hoog en heeft een doorsnede van 1 meter 50. De plaquette vermeldt de namen van 25 oorlogsslachtoffers (verzetsmensen, militairen en joden) uit Hollandscheveld.

Betekenis

Het monument stelt een kaars voor die brandend wordt gehouden ter herinnering aan de oorlogsslachtoffers. Het is tevens een waakvlam die waarschuwt tegen een hernieuwde opkomst van fascisme en racisme. Het propellerblad is een verwijzing naar het oorspronkelijke idee om in Hollandscheveld een monument op te richten voor de gesneuvelde bemanning van een geallieerd vliegtuig. Ten slotte kan het gedenkteken worden gezien als een duiker (een betonnen obstakel met een rail erin) zoals die in de oorlog gebruikt werden als wegversperring. Deze nieuwe 'wegversperring' dwingt ons tot stilstaan bij wat gebeurd is.

Locatie

Het monument is geplaatst in het plantsoen achter de onze kerk aan de Hendrik Raakweg te Hollandscheveld.